Ogłoszenie:

AGFA - NIE UBIEGAĆ SIĘ O PRACĘ W TEJ FIRMIE !!!

dodano: 2019.01.08 ważne do: 2020.01.03 wyświetleń: 161
Szczegóły ogłoszenia:
AGFA to niemieckie przedsiębiorstwo które przed i podczas drugiej wojny światowej w latach 1939-1945 było częścią niemieckiego koncernu chemicznego IG Farben ( logo na drugim zdjęciu ).
IG Farben było największym przedsiębiorstwem niemieckim w Trzeciej Rzeszy rządzonej przez nazistów którego produkcja chemiczna ( np. benzyna , smary , gazy trujące , materiały wybuchowe , kauczuk i inne chemikalia ) pozwoliła zaopatrywać niemiecką armię prawie w całości w potrzebne środki do prowadzenia wojny i podbijania kolejnych państw w Europie.
IG Farben było podczas drugiej wojny światowej odpowiedzialne za liczne zbrodnie przeciwko ludzkości.
Podczas drugiej wojny światowej 1939-1945 IG Farben :
- przejmował lub rozbierał i przewoził do Niemiec przedsiębiorstwa chemiczne w podbitych państwach ( w tym w Polsce )
- wykorzystywał w swoich fabrykach do pracy setki tysięcy przymusowych robotników będących w większości więźniami obozów zagłady , koncentracyjnych i pracy z których większość zmarła w wyniku niewolniczej pracy w fatalnych warunkach ( praca ponad siły , głód , choroby ) lub została zamordowana przez Niemców ( w tym tysiące Polaków )
- kontrolował przedsiębiorstwo Degesch które produkowało truciznę Cyklon B wykorzystywany do mordowania przez Niemców ludzi w komorach gazowych w niemieckich obozach śmierci
- wspierał i wspomagał niemieckich lekarzy którzy dokonywali zbrodniczych eksperymentów pseudomedycznych na więźniach niemieckich obozów zagłady i koncentracyjnych z których tysiące zmarło w męczarniach lub zostało kalekami do końca życia ( w tym wielu Polaków )
Na tej tragedii i nieszczęściu tysięcy ludzi IG Farben zarobił miliardy marek niemieckich a jego kierownictwo nie poniosło w większości zasłużonej odpowiedzialności po wojnie za te zbrodnie ( poza kilkunastoma osobami skazanymi na niewielkie wyroki więzienia ). Bezpośrednio po wojnie IG Farben nie wypłacił żadnych odszkodowań swoim niewolnikom którzy przeżyli wojnę , dopiero wiele lat po wojnie i tylko niektórym ( Żydom ).
Po wojnie koncern IG Farben został podzielony na cztery przedsiębiorstwa - AGFA , BASF , Bayer , HOECHST ( obecnie SANOFI ).
AGFA  JEST  BEZPOŚREDNIM  SPADKOBIERCĄ  TEGO  KRWAWEGO  PRZEDSIĘBIORSTWA
NA  PIENIĄDZACH  KTÓRE  FIRMA  ZAROBIŁA  W  CZASIE  DRUGIEJ  WOJNY  ŚWIATOWEJ ( a odpowiednio zainwestowane po wojnie mogą służyć firmie do dziś ) SĄ KREW , POT i ŁZY  SETEK  TYSIĘCY  NIEWINNYCH  LUDZI ( w tym tysięcy Polaków ). 
HAŃBA  i  WSTYD  NA  ZAWSZE  DLA  TEJ  FIRMY  ! 
NIE  UBIEGAĆ  SIĘ  O  PRACĘ  W  AGFA  !! 
NIE  KUPOWAĆ  JEJ  PRODUKTÓW  i  NIE  KORZYSTAĆ  Z  JEJ  USŁUG  !!!

Polski oddział AGFA ma siedzibę w Warszawie. 
 
szczegółowe  informacje  o  historii  IG Farben  w  artykule  pod  tym  linkiem ( kliknąć na niego ) - https://pl.wikipedia.org/wiki/IG_Farben
informacje  o  innych  firmach  pracujących  dla  hitlerowskich  Niemiec  i  zarabiających  pieniądze  na  ludzkim  nieszczęściu  w  artykule  pod  tym  linkiem ( kliknąć na niego ) -  https://joemonster.org/art/24748
film  o  innych  firmach  pracujących  dla  hitlerowskich  Niemiec  i  zarabiających  pieniądze  na  ludzkim  nieszczęściu  na  YouTube  pod  tym  linkiem ( kliknąć na niego ) - https://www.youtube.com/watch?v=F8Uo3tnPFNs 

Takie zdjęcia robiono filmami AGFA przed i podczas wojny ( trzecie zdjęcie )  
Wideo
Kontakt
AGFA
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
2+2=
Odpowiedź na powyższe pytanie:
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dodaj za darmo ogłoszenie, udostępnij je na swoim FB, napisz do nas, a my je wypromujemy !!!