Katalogi klejone – w jaki sposób się je robi?

Reklama dla każdej spółki jest naprawdę bardzo ważna, ponieważ pomaga zdobyć potencjalnych klientów. Pomimo tego, że jest wiele różnych metod reklamy, to bardzo dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju katalogi, w ostatnim czasie na popularności zdobywają zwłaszcza katalogi klejone. Katalogi pozwolą wszechstronnie przedstawić propozycję spółki oraz dodają jej splendoru. Ich ogromną korzyścią jest możliwość publikacji ogromnej ilości treści i korzystnych zdjęć, jakie kuszą konsumentów. Każdy z radością sięgnie po błyszczący, piękny (oraz pachnący farbą drukarską!) katalog pełen interesujących danych.

Czym są katalogi klejone PUR?

Katalog to przeważnie duża, wielokartkowa publikacja, w jakiej dokładnie jest opisywany wybór sklepu, wytwórcę, usługi lub dany obiekt. Katalogi przygotowuje się w rozmaitych celach. Zapewniają one np. dokładne przedstawienie każdego dostępnego artykułu, mogą przedstawiać zabiegi medyczne, metody wykończenia pomieszczeń, typy najnowocześniejszej kolekcji odzieżowej lub pomieszczenia hotelu. Oprawa PUR to forma łączenia z zastosowaniem kleju poliuretanowego. Możemy o nich więcej poczytać pod adresem. 

Druk cyfrowy klejony jest często wykorzystywany od wielu lat w katalogach, czasopismach, reklamach oraz grubszych raportach. Ta forma wiąże dokument wraz z klejem blisko grzbietu, żeby zagwarantować gładkie oraz eleganckie wykończenie. W wielu drukarniach wykorzystuje się kleju PUR do doskonałego łączenia katalogów oraz książek nie bez powodu. Jest on zdecydowanie lepszy aniżeli klej topliwy. Wiązanie PUR jest niezwykle tolerancyjne na wysokie temperatury, gdyż jest niezwykle miękkie oraz nie delikatne, co znaczy, iż książki otwierają się niezwykle płasko bez pękania grzbietu bądź wychodzenia stron.

Co należy wiedzieć?

Katalogi klejone składają się z dwóch części: środka (wkładu) oraz jeszcze drukowanej okładki. Wkład związany jest z okładką poprzez połączenie wewnętrznej strony grzbietu okładki z grzbietem wkładu. Okładka jest zwykle drukowana na większym papierze aniżeli środek oraz może być ponadto wysublimowana folią oraz lakierem wybiórczym UV. Taki katalog bądź broszura może także być dana do paczki z zamówionym produktem bądź próbkami. Katalogi klejone PUR są tymże, czego potrzebuje każda firma. Zrobiony z najdoskonalszą precyzją katalog klejony A4, może mieć okładkę oraz dowolną liczbę stron. Konsumenci mają do doboru papier o rozmaitych gramaturach, jaki zostanie obustronnie zadrukowany w pełnym odcieniu.

Katalogi klejone – zalety

Katalogi klejone mają szereg niepowtarzalnych korzyści. Są w stanie zmieścić rzeczywiście ogromną liczbę stron bez utraty klasy. Sprawdzą się doskonale nie jedynie wtedy, kiedy pragniemy przedstawić skróconą propozycję konkretnej spółki. Są jednakowo doskonałe, kiedy zależy nam na tymże, żeby konsument osiągnął dokładne dane na jej temat. Katalog klejony jest rozwiązaniem ponadczasowym. Niezbędny w reklamowaniu spółki usługowej bądź przedsiębiorstwa przemysłowego. Może być stosowany także poprzez firmy państwowe i szkoły wyższe.